تفاوت لینک های فالو و نوفالو و 4 دلیل استفاده از لینک نوفالو

زمان مطالعه مقاله: 5 دقیقه
تفاوت لینک های فالو و نوفالو و 4 دلیل استفاده از لینک نوفالو
سجاد حسین پور
سجاد حسین پور
چکیده مطلب

با استفاده از کد نوفالو (nofollow) به موتورهای جستجو خبر می دهیم که این نوع لینک نباید در محاسبه ی پیج رنک و نتایج گوگل تاثیری داشته باشد.

لینک فالو یا  follow

لینک هایی هستند که امتیاز محسوب می شوند و باعث افزایش رتبه ی صفحه (page rank) و بالا رفتن صفحه در نتایج گوگل (serp) می شود.

 

لینک نوفالو یا nofollow

لینک هایی هستند که امتیاز محسوب نمی شوند و باعث افزایش رتبه ی صفحه (page rank) و بالا رفتن صفحه در نتایج گوگل (serp) نمی شود.

 

لینک های خروجی 

لینک هایی که از صفحات سایت شما به دیگر صفحات چه داخلی و چه خارجی داده می شود.

 

لینک های ورودی 

لینک هایی که از دیگر وبسایت ها به صفحات سایت شما داده می شود.

 

 تا این جا لینک های follow و nofollow را شناختیم اما با این همه عیبی که لینک های nofollow دارد چرا گوگل پیشنهاد کرده که باید از این نوع لینک ها درون صفحات سایت خود استفاده کنیم؟

در واقع لینک های nofollow هیچ عیبی ندارند و باید در مکان درست استفاده شود و ویژگی دارد که لینک های follow ندارند و آن این است که با اضافه کردن کد rel=”nofollow به گوگل می فهمانیم که این لینک را پیگیری نکند و در محاسبه ی پیج رنک سایت شما تاثیر ندهد.

 

مکان مناسب برای استفاده از لینک nofollow کجاست

  • جلوگیری از اسپمرها: اگر صفحات شما به یک سایت اسپم لینک شده است و یا در بخش نظرات سایت شما لینک‌های نامناسب و اسپم قرار می‌دهند با استفاده از کد نوفالو (nofollow) می‌توانید تاثیر آن‌ها را در پیج رنک خود از بین ببرید.
  • جلوگیری از تکراری شدن محتوا: اگر شما دو لینک متفاوت در صفحه خود به یک صفحه داخلی یا خارجی دارید که دارای anchor text (متن لینک شده) متفاوت هستند بهتر است با استفاده از کد نوفالو (nofollow) یکی از آنها را نادیده بگیرید.
  • بک لینک‌های پولی: اگر شما واقعا قصد دارید که گوگل را تحت تاثیر خود قرار دهید بهتر است برای تبلیغات خود از لینک‌های نوفالو (nofollow) استفاده کنید! شما بهتر است که از بک لینک‌های پولی خود برای پیج رنک چشم پوشی کنید، در واقع گوگل راههای زیادی برای شناسایی لینک‌های خریداری شده و تنبیه شما دارد که یکی از آنها سیستم گزارش کاربران است. لینک‌های پولی میتوانند شامل بنرهای تبلیغاتی و تبلیغات متنی باشند. پس در تبلیغات خود از لینک نوفالو (nofollow) استفاده کنید مگر آنکه قصد شما تنها بالابردن پیج رنک خود باشد.
  • جلوگیری از کاهش اعتبار شما: شما لینک‌های ورودی مناسبی را از سایتهای دیگر دریافت میکنید ولی بخش زیادی از اعتبار بدست آمده را به سایتهایی که به آنها لینک داده اید می بخشید.

کد نوفالو (nofollow) در بسیاری از انجمن‌ها و وبلاگ‌هایی که امکان نظردهی به کاربران ارائه را میدهند استفاده میشود تا جاییکه بسیاری از CMS ها مانند وردپرس این قابلیت را در خود جای داده‌اند.

 

چگونه لینک nofollow را تشخیص دهیم

برای تشخیص لینک های nofollow کافیست کلیک راست کنید و گزینه ی View Page Source را انتخاب کنید و یا کلیدهای ترکیبی ctrl+u را نگه دارید تا صفحه ی view page source باز شود و بعد درون تگ های a دنبال کد rel="nofollow" بگردید اگر این کد را پیدا کردید پس لینک، nofollow است.

پیدا کردن لینک نوفالو

 

چگونه لینک follow بگیریم

بهترین راهکارها برای گرفتن لینک follow ایجاد محتوای جذاب و کارپسند به طوری که در شبکه های اجتماعی منتشر شود،ایجاد پست مهمان به خصوص در سایت های مرتبط با سایت شما است.

 

نکات:

  • به طور پیشفرض تمام لینک ها dofollow هستند پس نیازی به اضافه کردن کدی برای follow کردن لینکی نداریم.
  • استفاده از هر دو نوع لینک در بازاریابی آنلاین مهم است.
  • برای nofollow کردن تمام لینک های یک صفحه از متا تگ <meta name=”robots” content=”nofollow” > استفاده می کنیم.
  • به صفحات داخلی سایت خود لینک های follow بدهید.

اگر نیاز به مشاوره دارید همین الان تماس بگیرید.
09361431984
منبع استایل نت

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کل 5
تعداد امتیازات داده شده 3

برای ثبت دیدگاه خود کلیک کنید

0 دیدگاه

نام *
پست الکترونیکی *
دیدگاه * 0 / 1000